Składowanie małych elementów – system magazynowy dla Phoenix Contact - Producent regałów magazynowych, automatyka i logistyka magazynowa, wyposażenie magazynów - Warszawa - WDX S.A.

Składowanie małych elementów – system magazynowy dla Phoenix Contact

Składowanie małych elementów – system magazynowy dla Phoenix Contact
Elektryczne wózki Crown w magazynie dystrybucyjnym firmy Zeta Pro Office
8 kwietnia 2019
Składowanie małych elementów – system magazynowy dla Phoenix Contact
Regały wysokiego składowania i wózki Crown w magazynie dystrybucyjnym ASmet
18 marca 2019
Składowanie małych elementów – system magazynowy dla Phoenix Contact
  • ZadanieSystem regałów półkowych do składowania małych elementów

Działająca od 1923 roku firma Phoenix Contact jest dostawcą rozwiązań z zakresu elektrotechniki i automatyki przemysłowej. Phoenix Contact to oferta obejmująca ponad 60 tysięcy produktów znajdujących zastosowanie w wielu branżach, m.in. energetycznej, motoryzacyjnej i transportowej. W Polsce oprócz przedstawicielstwa handlowego, firma posiada zakład produkcyjny zlokalizowany w Nowym Tomyślu oraz magazyn mieszczący się we Wrocławskim Parku Biznesu.

System regałów półkowych

Prezentowany system składowania małych elementów to wypadkowa świadomości biznesowej klienta oraz doświadczenia ekspertów WDX. Celem projektu była maksymalizacja ilości jednostek składowania. W magazynie Phoenix Contact składowane jest około 3 500 indeksów, a roczna rotacja obejmuje nawet kilkanaście tysięcy SKU. System regałów półkowych, gdzie dodatkowe miejsce składowania zapewniają separatory, daje możliwość szybkiej zmiany aranżacji przestrzeni. Takie rozwiązanie gwarantuje szybki i łatwy dostęp do każdej jednostki oraz daje możliwość kompletacji towaru na wysokości 4 metrów. Interesującym aspektem tej realizacji jest aranżacja historycznej przestrzeni pofabrycznej na potrzeby nowoczesnego magazynu. Po II Wojnie Światowej na terenie obecnego Wrocławskiego Parku Biznesu mieściła się Fabryka Silników nr 3 Państwowych Zakładów Lotniczych FASIL. Główne wyzwanie projektowe stanowił rząd kolumn przechodzący przez środek przestrzeni magazynowej.

Optymalizacja procesu kompletacji zamówień

Zwiększeniu efektywności procesu kompletacji zamówień sprzyja użycie odpowiednich urządzeń do obsługi i składowania towarów. W tym przypadku zastosowano wózki podnośnikowe WAV 60 marki Crown, które pracują w wąskich korytarzach roboczych (80cm). Ten uniwersalny, elektryczny podnośnik doskonale zastępuje tradycyjne rozwiązania, jak np. drabiny i przyśpiesza czasochłonne przemieszczanie się w górę i w dół.