KarieraInspektor ds. BHP i PPOŻ

WDX S.A., spółka produkująca systemy regałowe, automatykę oraz przenośniki magazynowe, wyłączny dystrybutor wózków magazynowych CROWN w Polsce, autoryzowany dystrybutor wózków widłowych DOOSAN oraz wózków wielokierunkowych COMBILIFT poszukuje kandydatów na stanowisko:
Inspektor ds. BHP i PPOŻ
miejsce pracy: Zgierz

Oferujemy

  • umowę o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
  • pakiet socjalny (pakiet medyczny, dofinansowanie wypoczynku, bony świąteczne),
  • pracę w przyjaznym i profesjonalnym zespole.

Zakres obowiązków

  • obowiązki wynikające z rozporządzenia o służbie BHP, dotyczące m.in. sporządzania i przedstawiania pracodawcy okresowych analiz stanu bezpieczeństwa i higieny pracy, udziału w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego, współpracy z laboratoriami upoważnionymi do badania warunków pracy, prowadzenia szkoleń BHP oraz dopuszczania do pracy (przy współpracy z działem HR oraz kierownikami obszarów),
  • zapewnienie zgodności w zakresie przepisów BHP, PPOŻ, OŚ, w tym audytowanie oraz raportowanie w obszarze,
  • aktualizacja i utrzymanie właściwego stanu prawnego dokumentów (w tym: instrukcje, procedury),
  • wdrażanie oraz doskonalenie standardów związanych z poprawą bezpieczeństwa pracy,
  • podnoszenie świadomości pracowników w zakresie BHP i ochrony środowiska,
  • zapewnienie pracownikom wymaganych na danych stanowiskach środków ochrony indywidualnej,
  • monitorowanie przestrzegania wymogów prawnych i systemowych w obszarze BHP i ochrony środowiska oraz wsparcie kadry kierowniczej w egzekwowaniu przestrzegania przepisów i zasad BHP,
  • koordynowanie przeprowadzania pomiarów środowiska pracy,
  • analiza zdarzeń potencjalnie wypadkowych oraz wypadków,
  • podejmowanie działań w celu zapobiegania zagrożeniom, wypadkom oraz chorobom zawodowym w miejscu pracy,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi w zakresie wynikającym z powierzonych obowiązków.

  • wykształcenia wyższego kierunkowego i/lub studia podyplomowe z zakresu BHP,
  • praktycznej znajomości przepisów z obszaru BHP, PPOŻ, OŚ,
  • uprawnień Inspektora PPOŻ,
  • samodzielności, umiejętności skutecznego komunikowania się i dobrej organizacji pracy własnej,
  • samodzielności wynikającej z doświadczenia w pracy na ww. stanowisku,
  • min. 2 lata doświadczenia w dziale BHP w firmie produkcyjnej,
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Rozumiem