Producent regałów magazynowych WDX SA - Systemy składowania

Producent regałów magazynowych

WDX S.A. to producent regałów magazynowych oraz przenośników wykorzystywanych w systemach składowania. Od 2000 roku rozwijamy produkcję regałów poprzez sukcesywną rozbudowę i modernizację parku maszynowego. W roku 2015 została zakupiona linia profilująca elementy lekkie, linia do produkcji zaczepów belek, laser światłowodowy oraz prasy krawędziowe. Dodatkowo, zwiększyliśmy elastyczność i zdolność produkcyjną poprzez zakup dwóch maszyn do obróbki wiórowej oraz maszyn do cięcia profili i blach. Posiadamy doświadczenie, wypracowane know how oraz własny Dział Projektowy, dzięki czemu możemy oferować regały magazynowe na wymiar. Rok 2019 to dla WDX S.A. czas dużych inwestycji – według założeń projektowych, wydolność naszego zakładu produkcyjnego w Zgierzu wzrośnie trzykrotnie.

Produkcja regałów magazynowych

Produkcja regałów magazynowych WDX S.A. opiera się tylko i wyłącznie na sprawdzonych i certyfikowanych dostawcach. Materiałem wyjściowym do produkcji systemu regałowego są taśmy stalowe. Proces produkcji głównych elementów składowych systemu regałowego – słupy, belki, łączniki ram itd. – polega na profilowaniu taśmy stalowej w sposób ciągły na liniach profilujących. Jest to proces walcowania na zimno profili z taśm stalowych surowych lub ocynkowanych w gatunkach S235 i S355 o szerokości od 90,00 do 278,00 milimetrów i grubości od 1,0 milimetra do 2,5 milimetrów. Zdolność produkcyjna wszystkich linii profilujących to obecnie ponad 1200 ton stali miesięcznie. Regały magazynowe WDX S.A. to kompleksowa oferta, jako producent jesteśmy w stanie zagwarantować rozwiązania skrojone pod indywidualny proces logistyczny.

Producent regałów i akcesoriów uzupełniających

Jako producent regałów oferujemy również tzw. galanterię regałową. Elementy uzupełniające i współpracujące wykonuje się z blach stalowych w znormalizowanych arkuszach lub pasach o grubości od 0,8 do 25 milimetrów. Produkcja akcesoriów do regałów magazynowych odbywa się w oparciu o powszechnie stosowane techniki obróbki metali, takie jak cięcie laserem, cięcie mechaniczne, wykrawanie, gięcie i kształtowanie – prasy krawędziowe i prasy mimośrodkowe, obróbka skrawaniem (np.: toczenie, frezowanie itp.). Istotnym procesem stosowanym w produkcji jest spawanie elektryczne metodą MIG/MAG z wykorzystaniem półautomatów spawalniczych. WDX S.A. to nie tylko producent regałów metalowych, ale również dystrybutor wózków widłowych czołowych marek. Projektujemy systemy składowania oraz oferujemy kompleksowe wyposażenie magazynów.

Lakierowanie oraz cynkowanie w procesie produkcji regałów

Ochronę przed korozją uzyskujemy poprzez lakierowanie lub cynkowanie. Gotowe elementy wyprodukowanych regałów magazynowych są poddawane procesowi malowania w automatycznej lakierni proszkowej o wydajności 2500m2 na zmianę. Konstrukcje wielkogabarytowe są malowane „na mokro” w kabinie lakierniczej. W malarni proszkowej WDX malowane są również elementy przenośnikowe, elementy dodatkowego wyposażenia regałów takie jak ochraniacze słupów i ram, podstawy UJC pod palety, osłony rurowe i belkowe oraz osiatkowanie.

Gwarancja jakości

Jesteśmy producentem regałów magazynowych z ponad 25 letnim doświadczeniem w branży. Przez ten czas wyposażyliśmy ponad 10 000 magazynów na terenie całego kraju. Nasze linie produkcyjne profili wytwarzające detale poddawane są rygorystycznej kontroli jakości. Również wszystkie elementy regałów poddaje się kompleksowym próbom odporności na rozciąganie, zginanie i ściskanie oraz inspekcji sztywności połączeń. W listopadzie 2018 roku spółka WDX S.A. przystąpiła do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Już dziś planujemy kolejne modernizacje, zakup dwóch głównych linii profilowania (linii LP1 do profilowania słupów i LP2 do profilowania belek), kupno zautomatyzowanego gniazda spawalniczego oraz dwóch linii lakierniczych (do malowania belek i słupów o długości do 12 metrów.).