Regały półkowe - WDX

Regały półkowe

Regały półkowe

System regałów półkowych dedykowany jest do składowania towarów lekkich w różnej formie pakunkowej – w kartonach, paczkach, pojemnikach bądź luzem. Znajduje szczególnie zastosowanie w składowaniu i kompletacji lekkich towarów drobnicowych do 320 kg/półkę o dużym zróżnicowaniu asortymentowym. Szeroki zakres dostępnych akcesoriów takich, jak: separatory, panele boczne i tylne, itp. czyni system wysoce elastycznym.

Dużym atutem systemu jest specjalnie opracowany system perforacji słupa wraz z wyprofilowaną zapinką półki, która dosztywnia całą konstrukcję oraz zwiększa jej bezpieczeństwo. Duża liczba wariantów wymiarowych słupów i półek pozwala na dopasowanie do potrzeb i efektywność kosztową. Ponadto, regały półkowe są również łatwe do złożenia i przemieszczania.

Komponenty

Komponenty wykorzystywane do produkcji elementów regałowych odznaczają się wysoką jakością materiałową oraz wysoką jakością wykonania.

 • Rama
 • Półka pełna
 • Półka siatkowa
 • Wzmocnienia krzyżowe
 • Panel ochronny siatkowy
 • Separator

Jako producent regałów magazynowych odpowiadamy za najwyższą jakość materiałów, z których powstaje cały nasz asortyment sprzedażowy. Słupy regału wykonywane są z profili zimnogiętych na naszych profilarkach. Półki wykonywane są z blach stalowych ocynkowanych, kształtowanych na naszych performerach. Dzięki zastosowaniu własnych urządzeń możemy wykonywać elementy praktycznie o dowolnych wymiarach.

Rama regału

Perforacja słupa co 30 mm daje możliwość zmiany poziomów składowania zgodnie z życzeniem klienta.

Duża metalowa stopa zapewnia stabilność regału.

Belki poprzeczne ramy oraz stężenia tylne pomiędzy ramami, stosowane co drugą zatokę, znacznie dosztywniają regał poprawiając stabilność konstrukcji oraz jej nośność.

Specjalnie opracowany system perforacji słupa wraz z wyprofilowaną zapinką półki dosztywnia całą konstrukcję oraz zwiększa jej bezpieczeństwo.

Standardowy kolor ramy to niebieski RAL 5009. Dopasowanie poszczególnych rozwiązań regałowych do indywidualnych potrzeb klienta odbywa się w ramach indywidualnie przygotowywanych projektów logistycznych. Na życzenie klienta oferujemy możliwość wyboru dowolnego koloru zgodnego z paletą RAL.


Półki pełne

Półki wykonane z blachy ocynkowanej pozwalają na łatwe utrzymanie czystości regału. Każda półka może być wyposażona w trzy wzmocnienia podłużne.

Wzmocnienia zmniejszają podatność półki na skręcanie, zapewniając jednocześnie wytrzymałość i sztywność, co w praktyce przekłada się na maksymalne dopuszczalne obciążenie.


Półki siatkowe

Półki siatkowe umożliwiają penetrację przez wodę niższych poziomów w razie aktywacji systemu przeciwpożarowego – tryskaczy. W zależności od potrzeb oraz wymogów klienta, siatka może być wykonana z różnej grubości drutu oraz może mieć rożny rozmiar oczka.

Dodatkowo, półki siatkowe mogą być wyposażone we wzmocnienia wzdłużne, które zwiększają ich nośność.


Standardowe parametry regałów

Standardowe parametry regałów

 • Wysokości ramy w mm: 1680, 1920, 2160, 2400, 2640, 2880, 3120, 3360.
 • Głębokości półek w mm: 392, 492, 602, 800.
 • Długości półek w mm: 1000, 1250.
 • Ilość wzmocnień na półkę: 0-3.
 • Rodzaje półek: pełne lub siatkowe.
 • Rekomendowana ilość półek w jednej zatoce: 2-10.
 • Maksymalna nośność: do 320 kg/półkę.

Potrzebujesz wyższych obciążeń na półkę? Polecamy regały półkowe Maxi- półka. Wzmocnione ramy pozwalają przenosić większe obciążenia.

Akcesoria

Jako producent regałów magazynowych posiadamy szeroki wybór produktów dodatkowych, dostępnych na zamówienie. Nasze akcesoria są kompatybilne ze wszystkimi proponowanymi przez nas systemami składowania. Każdy klient zamawiający u nas usługi, zarówno z zakresu projektowania, jak i realizacji budowy magazynów może liczyć na indywidualną analizę oraz dopasowany do potrzeb projekt logistyczny, z uwzględnieniem technologicznej specyfikacji, jak i porad naszych ekspertów z uwzględnieniem priorytetów samego klienta.

Dodatkowe wyposażenie

Separatory

Dzielą przestrzeń półki w pionie, tworząc mniejsze strefy składowania.

Panel siatkowy tylny i boczny

Zapobiegają wypadaniu towarów z półek oraz zabezpieczają towar przed dostępem osób trzecich.

Tego typu rozwiązanie nie tylko wpływa na ograniczenie strat w przypadku uszkodzenia towaru, ale również w znacznym stopniu wpływają na bezpieczeństwo pracowników hali magazynowej.