Regały paletowe standardowe M - WDX

Regały magazynowe, paletowe standardowe M

Regały paletowe standardowe M

Regały paletowe standardowe M

Regały standardowe rzędowe umożliwiają składowanie różnych towarów w pojedynczych lub podwójnych rzędach regałowych co sprawia, że mamy pełen dostęp do każdej jednostki paletowej. Współczynnik wykorzystania powierzchni w tych systemach sięga nawet 40%.

System regałów standardowych jest najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym systemem składowania ze względu na wszechstronność wykorzystania, jego elastyczność i możliwość składowania różnych nośników.

Zastosowania

Regały rzędowe są stosowane głównie tam, gdzie bardzo istotny jest dostęp do każdej jednostki paletowej np. gdzie wykonywana jest kompletacja z regałów. Specjalne rozwiązania zastosowane w regale rzędowym umożliwiają składowania w zasadzie dowolnych towarów począwszy od standardowych palet euro poprzez metalowe pojemniki a skończywszy na nietypowych opakowaniach, jak beczki lub inne nietypowe kształty. Konfiguracja regałów jest dowolna w zależności od potrzeb Klienta i wielkości dostępnej strefy, natomiast modułowa konstrukcja pozwala na przeprojektowanie regału w dowolnym momencie.

Dedykowane są do magazynów, gdzie jest bardzo duża liczba indeksów o małym wolumenie, np. centra dystrybucyjne, magazyny, hurtownie. W takich regałach każde miejsce paletowe może być odrębnym indeksem.

Budowa regału paletowego - standardowego M

Regały rzędowe są budowane na systemie regałowym M, który odznacza się konstrukcją modułową. Dzięki dostępności wielu rodzajów słupa i belek regały mogą być zaprojektowane dla różnych mas i wysokości jednostek paletowych.

System regałowy M umożliwia wszechstronną konfigurację regału, dającą się dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Dzięki dużej powierzchni stopy i jej znacznej grubości- obciążenia na posadzkę są przenoszone bardziej łagodnie. W celu poprawienia sztywności i stabilności całej konstrukcji stopa montowana jest do posadzki za pomocą 2 kotew mechanicznej lub chemicznej w zależności od potrzeb.

Projekt regału paletowego - standardowego M

Podczas projektowania regału zawsze brane są pod uwagę parametry jednostek ładunkowych i ich przepisy, uwzględnia się także typ wózka, który będzie dany regał obsługiwał. Wszystkie te czynniki wpływają na dobór rodzaju słupa i belki jak również korytarza roboczego.

Komponenty regału paletowego - standardowego M

Komponenty wykorzystywane do produkcji elementów regałowych odznaczają się wysoką jakością materiałową oraz wysoką jakością wykonania.

 • Rama regału
 • Belka
 • Półka z płyty wiórowej
 • Półka z paneli siatkowych
 • Półka z krat pomostowych
 • Wzmocnienia krzyżowe
 • Panel siatkowy ochronny
 • Ogranicznik palet

Rama regału

Unikatowy profil słupa z wieloma zagięciami poprawia jego nośność, a rozmieszczenie perforacji czołowych i bocznych umożliwia mocowanie różnych elementów nośnych jak półki, łoża rolkowe, czy belki.

Dzięki dużej powierzchni stopy słupa i jej znacznej grubości, obciążenia na posadzkę są przenoszone łagodniej. W celu poprawienia sztywności i stabilności całej konstrukcji stopa montowana jest do posadzki za pomocą 2 kotew.

Rama składa się z dwóch słupów wykonanych z profili:

 • M 20M o przekroju 95 x 54 mm (8 zagięć)
 • M 20, 25 o przekroju 95 x 72 mm (12 zagięć z dodatkowym centralnym przetłoczeniem)
 • M 20L, 25L o przekroju 120 x 72 mm, (16 zagięć) połączonych za pomocą diagonali wykonanych z profili w kształcie litery C, o wymiarach 35 x 24,4 mm.

Rama jest to zestaw dwóch słupów połączonych śrubami poprzez poprzeczki poziome (horyzontale) i poprzeczki ukośne (diagonale). U spodu słupa przykręcona jest stopa regału. Słupy posiadają otwory ukośne, służące do zawieszania belek co 75 mm wzdłuż całej jego wysokości. Słupy wykonane są z blachy o grubości odpowiednio 2 lub 2,5 mm. Horyzontale i diagonale wykonane są z blachy ocynkowanej o grubości 1,5 mm.

Belki

Belki wykonane są z h profili ceowych, łączonych razem. Utworzony w ten sposób profil zamknięty ma podwójną grubość na najbardziej obciążonych ścianach górnych i dolnych. Belki występują w różnych wysokościach. Na końcach belek przyspawane są konektory z 3 lub 4 zaczepami.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Belki

Belki poprzeczne płaskie

Belki poprzeczne umożliwiające wzmocnienie półki z płyty wiórowej lub siatki. Występują dla wszystkich typów belek.

Belki poprzeczne produkuje się do ram różnej głębokości. Liczba belek poprzecznych zależy od wybranego obciążenia.

Są zbudowane z rur spawanych ze złączami na końcach. Ich mocowanie nie wymaga zastosowania narzędzi.

Belki poprzeczne schodowe

Belki poprzeczne umożliwiają wzmocnienie półki z płyty wiórowej lub z siatki. Są zamocowane między belkami. Umożliwiają dostosowanie górnej powierzchni półki do poziomu belki.

Belki poprzeczne występują w różnej głębokości. Najczęściej są wykonane z rur prostokątnych ze złączami na końcach. Liczba belek poprzecznych zależy od wybranego obciążenia. Zamocowanie nie wymaga zastosowania narzędzi.

Belki poprzeczne typu Z

Belki poprzeczne typu Z umożliwiają wzmocnienie półki z płyty wiórowej lub z siatki. Są zamocowane między belkami. Umożliwiają utworzenie wypełnienia na całej powierzchni poziomu belkowego.

Wykonywane są z rur prostokątnych. Liczba belek zależy od wybranego obciążenia.

Belki ochraniaczy

Elementy, które ochraniają boczne słupy regału przed uderzeniami.

Montowane są po 2 sztuki do ochraniaczy słupów.

Półki

Półki z płyty wiórowej

Półka, na którą można kłaść bezpośrednio pudła i przedmioty.

Wykonana jest z płyty wiórowej o grubości od 18 mm do 36 mm i przycięta do odpowiednich wymiarów.

Pólki z paneli siatkowych

Panele siatkowe występują w różnych rozmiarach. Grubość drutu i średnica oczka uzależnione są od obciążenia i rodzaju składowanych wyrobów.

Panele siatkowe służą również do zabezpieczenia przed upadkiem towaru z palety znajdującej się na regale.

Pólki z krat pomostowych

Półki z kraty pomostowej mają zastosowanie przy szczególnie dużych obciążeniach. Typ kraty jest dobierany w zależności od rodzaju magazynowanego wyrobu, a w szczególności od typu podpór jednostki ładunkowej.

Jest to jeden z najbardziej wytrzymałych systemów magazynowania..

Pozostałe

Panele ochronne - siatka tylna

Siatka tylna mocowana jest z tyłu zatok. Ochrania osoby znajdujące się w pobliżu regału, przed upadkiem towaru z palety.

Panele siatkowe są mocowane do ramy za pomocą śrub i nakrętek.

Panele ochronne - siatka boczna

Siatka boczna mocowana jest w ramie, w końcowych zatokach. Ochrania osoby znajdujące się w pobliżu regału przed przypadkowym upadkiem towaru znajdującej się na regale paletowym.

Panele siatkowe mocowane są do otworów bocznych za pomocą śrub, nakrętek lub spinek.

Ograniczniki palet

Pozwalają na uniknięcie zbyt głębokiego wysunięcia palety w regale. Dzięki temu skutecznie podnoszą poziom bezpieczeństwa pracowników, a także zabezpieczają towar przed upadkiem.

Profil ogranicznika palet jest mocowany za pomocą śrub i nakrętek bezpośrednio na słupie ramy.

Ochraniacze słupów