Regały paletowe WDX S.A. - Producent systemów składowania

Regały magazynowe, paletowe standardowe M

Regały paletowe standardowe

Regały paletowe standardowe

 
Regały paletowe rzędowe to najbardziej konwencjonalny z powszechnie występujących systemów składowania. Jednocześnie jest to rozwiązanie najczęściej wybierane przez naszych Partnerów.

- Regały na palety produkowane przez WDX S.A. gwarantują dostęp do każdej jednostki składowania. Klasyczne regały paletowe wdrażamy w pojedynczych lub podwójnych rzędach - dopuszczalne są również modyfikacje głębokości.

- System umożliwia składowanie zróżnicowanych, zarówno pod względem wagi jak i rozmiaru, produktów, przy współczynniku wykorzystania powierzchni magazynowej na poziomie 40%.

- Regały paletowe to uniwersalne rozwiązanie ze względu ma wszechstronność wykorzystania, elastyczność, nośność oraz możliwość przenoszenia dużych obciążeń, wysokość oraz wymiary, które możemy dostosować pod indywidualne oczekiwania.

Zastosowanie regałów paletowych rzędowych

Regał do palet rzędowy znajduje zastosowanie głównie tam, gdzie bardzo istotny jest dostęp do każdej jednostki paletowej np. tam gdzie wykonywana jest kompletacja z regałów. Specjalne rozwiązania zastosowane w regale rzędowym umożliwiają składowania w zasadzie dowolnych towarów, począwszy od standardowych palet euro, poprzez metalowe pojemniki, a skończywszy na nietypowych opakowaniach, jak beczki lub inne nietypowe kształty. Konfiguracja regałów jest dowolna w zależności od potrzeb Partnera i wielkości dostępnej strefy. Wdrażamy zarówno małe regały paletowe jak i regały paletowe wysokiego składowania. Modułowa konstrukcja pozwala na przeprojektowanie regału w dowolnym momencie.

Wykorzystywane szczególnie w magazynach i centrach dystrybucyjnych, gdzie składowana jest bardzo duża ilość indeksów o małym wolumenie – łatwa kontrola stanów magazynowych poprzez możliwości przypisania wybranego indeksu do konkretnego miejsca paletowego.
Regały paletowe standardowe

Regały paletowe producent

Nasz zakład produkujący regały paletowe znajduje się w Centralnej Polsce, w Zgierzu. W fabryce WDX powstają regały do palet, przenośniki magazynowe, antresole magazynowe, regały półkowe oraz inne konstrukcje stalowe wykorzystywane w systemach magazynowych. W trosce o jakość i zadowolenie naszych Partnerów korzystamy tylko i wyłącznie z sprawdzonych oraz doświadczonych dostawców. Posiadamy własny Dział Projektowy, Dział Solutions oraz Dział Badań i Rozwoju, dzięki czemu możemy oferować regały do składowania palet na wymiar, dopasowane do indywidualnych oczekiwań oraz gwarantujące maksymalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni magazynowej..

Regał paletowy budowa

Regał paletowy WDX to budowa modułowa. Dzięki dostępności wielu rodzajów słupa i belek regały mogą być zaprojektowane dla różnych mas i wysokości jednostek paletowych.

System regałów paletowych standardowych umożliwia wszechstronną konfigurację regału, dającą się dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Dzięki dużej powierzchni stopy i jej znacznej grubości - obciążenia na posadzkę są przenoszone relatywnie łagodnie. W celu poprawienia sztywności i stabilności całej konstrukcji stopa montowana jest do posadzki za pomocą 2 kotew, mechanicznych lub chemicznych, w zależności od potrzeb.

Regał paletowy elementy

Podczas projektowania regału paletowego zawsze brane są pod uwagę parametry jednostek ładunkowych oraz przepisy ich składowania, uwzględnia się także typ wózka widłowego, który będzie dany regał obsługiwał. Wszystkie te czynniki wpływają na dobór rodzaju słupa i belki jak również korytarza roboczego. Elementy wykorzystywane do produkcji regałów paletowych:

1. Rama regału paletowego

2. Belka

3. Półka z płyty wiórowej

4. Półka z paneli siatkowych

5. Półka z krat pomostowych

6. Wzmocnienia krzyżowe

7. Panel siatkowy ochronny

8. Ogranicznik palet

Regał paletowy rama

Rama regału paletowego WDX składa się z dwóch słupów wykonanych z profili: - M 20M o przekroju 95 x 54 mm (8 zagięć) - M 20, 25 o przekroju 95 x 72 mm (12 zagięć z dodatkowym centralnym przetłoczeniem) - M 20L, 25L o przekroju 120 x 72 mm, (16 zagięć) połączonych za pomocą diagonali wykonanych z profili w kształcie litery C, o wymiarach 35 x 24,4 mm.

Rama jest to zestaw dwóch słupów połączonych śrubami poprzez poprzeczki poziome (horyzontale) i poprzeczki ukośne (diagonale). U spodu słupa przykręcona jest stopa regału. Słupy posiadają otwory ukośne, służące do zawieszania belek co 75 mm wzdłuż całej jego wysokości. Słupy wykonane są z blachy o grubości odpowiednio 2 lub 2,5 mm. Horyzontale i diagonale wykonane są z blachy ocynkowanej o grubości 1,5 mm.

Regał paletowy belki

Belki wykonane są z 2 profili ceowych, łączonych razem. Utworzony w ten sposób profil zamknięty ma podwójną grubość na najbardziej obciążonych ścianach górnych i dolnych. Belki występują w różnych długościach. Na końcach belek przyspawane są konektory z 3 lub 4 zaczepami.

- Belki poprzeczne płaskie umożliwiające wzmocnienie półki z płyty wiórowej lub siatki. Występują dla wszystkich typów belek. Belki poprzeczne produkuje się do ram różnej głębokości. Liczba belek poprzecznych zależy od wybranego obciążenia. Są zbudowane z rur spawanych ze złączami na końcach. Ich mocowanie nie wymaga zastosowania narzędzi.

- Belki poprzeczne schodowe umożliwiają wzmocnienie półki z płyty wiórowej lub z siatki. Są zamocowane między belkami. Umożliwiają dostosowanie górnej powierzchni półki do poziomu belki. Belki poprzeczne występują w różnej głębokości. Najczęściej są wykonane z rur prostokątnych ze złączami na końcach. Liczba belek poprzecznych zależy od wybranego obciążenia. Zamocowanie nie wymaga zastosowania narzędzi.

- Belki poprzeczne typu Z umożliwiają wzmocnienie półki z płyty wiórowej lub z siatki. Są zamocowane między belkami. Umożliwiają utworzenie wypełnienia na całej powierzchni poziomu belkowego. Wykonywane są z rur prostokątnych. Liczba belek zależy od wybranego obciążenia.

- Belki ochraniaczy - elementy, które ochraniają boczne słupy regału paletowego przed uderzeniami.

Regały paletowe półki

- Półki z płyty wiórowej w regałach paletowych. Półka, na którą można kłaść bezpośrednio pudełka i inne przedmioty. Wykonana jest z płyty wiórowej o grubości od 18 mm do 36 mm i przycięta do odpowiednich wymiarów.

- Półki z paneli siatkowych w regałach paletowych. Panele siatkowe występują w różnych rozmiarach. Grubość drutu i średnica oczka uzależnione są od obciążenia i rodzaju składowanych wyrobów. Panele siatkowe służą również do zabezpieczenia przed upadkiem towaru z palety znajdującej się na regale.

- Półki z krat pomostowych w regałach paletowych. Półki z kraty pomostowej mają zastosowanie przy szczególnie dużych obciążeniach. Typ kraty jest dobierany w zależności od rodzaju magazynowanego wyrobu, a w szczególności od typu podpór jednostki ładunkowej. Jest to jeden z najbardziej wytrzymałych systemów magazynowania.

Panele ochronne w regałach paletowych

- Panele ochronne - siatka tylna. Siatka tylna mocowana jest z tyłu zatok. Ochrania osoby znajdujące się w pobliżu regału, przed upadkiem towaru z palety. Panele siatkowe są mocowane do ramy za pomocą śrub i nakrętek.

- Panele ochronne - siatka boczna. Siatka boczna mocowana jest w ramie, w końcowych zatokach. Ochrania osoby znajdujące się w pobliżu regału przed przypadkowym upadkiem towaru znajdującej się na regale paletowym. Panele siatkowe mocowane są do otworów bocznych za pomocą śrub, nakrętek lub spinek.

- Ograniczniki palet. Pozwalają na uniknięcie zbyt głębokiego wysunięcia palety w regale. Dzięki temu skutecznie podnoszą poziom bezpieczeństwa pracowników, a także zabezpieczają towar przed upadkiem. Profil ogranicznika palet jest mocowany za pomocą śrub i nakrętek bezpośrednio na słupie ramy.

Regały magazynowe wysokiego składowania paletowe.

Zobacz wideo prezentujące nasze wdrożenie regałów magazynowych wysokiego składowania i wózków systemowych Crown dla firmy Reslogistic

Regały paletowe cena

Aby uzyskać bezpłatny projekt aranżacji powierzchni magazynowej oraz wycenę wybranego rozwiązania WDX S.A. skontaktuj się bezpośrednio z naszą Infolinią, telefonicznie: +48 801 332 629 bądź mailowo: info@wdx.pl. Zapraszamy do współpracy!

Wybrani klienci