Regały Maxi-półki – Producent regałów magazynowych, automatyka i logistyka magazynowa, wyposażenie magazynów – Warszawa – WDX S.A.

Regały magazynowe wysokiego składowania - Maxi-półki

System składowania Maxi-półki

Regały półkowe Maxi-półki są najczęściej wykorzystywane w systemach składowania towarów drobnicowych w kartonach, paczkach, pojemnikach bądź luzem. Znajdują szczególne zastosowanie podczas dynamicznej kompletacji towarów drobnicowych o średnim zróżnicowaniu asortymentowym. System regałów półkowych często współpracuje z układem przenośników do kompletacji, których linia przebiega wzdłuż rzędu regału. Z tego typu systemu regałowego budowane są wielopoziomowe podesty robocze. Poprzez zastosowanie takiej konfiguracji maksymalnie wykorzystujemy wysokość magazynu zwiększają kilkukrotnie strefę składowania i kompletacji.

Sortowanie

W zależności od rodzaju sortowanego produktu do tego typu operacji wykorzystywane są przenośniki rolkowe lub taśmowe. Ten system regałów dedykowany jest do magazynów, w których znajduje się towar drobnicowy. Regały Maxi-półki, dzięki elastycznej zabudowie i dużej nośności, jak dla regałów półkowych, znacznie zwiększają efektywność procesów magazynowych.

Duża nośność

Zaletą tego systemu składowania jest duża nośność, która pozwala na budowę regału wielopoziomowego i możliwość jednoczesnej instalacji metalowych półek bądź belek na lekkie palety. Magazyny wysokiego składowania gdzie można zastosować podesty wielopoziomowe pozwalają na uzyskanie zwiększonej pojemności składowania oraz zwiększenie dostępności do poszczególnych towarów.

Finansowanie regałów możliwie jest również poprzez leasing oraz wynajem w okresie krótko- i długoterminowym.

Elastyczność zabudowy

Regały półkowe są bardzo elastyczne ze względu na możliwość montowania różnych wypełnień tj.

 • półek metalowych pełnych,
 • półek siatkowych,
 • półek z płyty wiórowej,
 • łóż rolkowych,
 • belek wzdłużnych i poprzecznych.

Budowa konstrukcji platform i pomostów

System składowania Maxi-półki umożliwia budowę konstrukcji platform i pomostów, co w znacznym stopniu wpływa na kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni magazynowej.

W wyposażeniu dodatkowym, dostępne są kompatybilne elementy akcesoryjne takie, jak: schody, poręcze, bramki załadowcze itp. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów i mocnej oraz wytrzymałej konstrukcji, regały Maxi-półki można adaptować do różnych zastosowań, w rożnych rodzajach magazynów.


Komponenty

 • Rama
 • Belka
 • Półka metalowa pełna
 • Półka siatkowa
 • Półka z płyty
 • Wzmocnienie krzyżowe
 • Panel ochronny siatkowy
 • Separator pionowy

Parametry regałów

 • Wysokości ramy w mm: od 1650 do 10000, co 50 mm
 • Głębokości półek w mm: 400, 500, 600, 800, 900, 1000, 1100, 1200
 • Szerokości półek w mm: od 650 do 3000, co 50
 • Jednoczesna instalacja belek oraz półek
 • Rodzaje półek: pełne lub siatkowe
 • Rodzaje belek: o profilu zamkniętym prostokątnym, o profilu otwartym prostokątnym, schodkowe lub złożone z dwóch profili C

Rama regału

Unikatowy profil słupa z wieloma zagięciami poprawia jego nośność, a rozmieszczenie perforacji czołowych i bocznych umożliwia mocowanie różnych elementów nośnych jak półki, łoża rolkowe czy belki na różnych wysokościach.

Perforacja czołowa słupa daje możliwość zmiany poziomów belkowych co 50 mm.

Perforacja boczna słupa daje możliwość zmiany poziomów półkowych co 25 mm.

Metalowa stopa słupa o wymiarach 120×120 mm umożliwia odpowiednie przeniesienie obciążenia na podłoże.

Wzmocnienia krzyżowe, stosowane co drugą zatokę, znacznie poprawiają stabilność konstrukcji oraz jej nośność.

Specjalnie opracowany system perforacji słupa wraz z wyprofilowaną zapinką półki dodatkowo usztywnia całą konstrukcję oraz zwiększa jej bezpieczeństwo.

Słupy lakierowane są metodą elektrostatyczną, a następnie wypalane w piecu w temperaturze 200 stopni. Standardowy kolor ramy to niebieski RAL 5009, na życzenie oferujemy dowolny kolor z palety RAL.

Systemy składowania. Proces produkcji Minirack

W naszym Zakładzie Produkcyjnym w Zgierzu produkujemy kompletne regały Maxi-półki począwszy od surowca a skończywszy na gotowych pomalowanych i ocynkowanych elementach.

Słupy i belki regału produkowane są z profili zimnogiętych, które są wykonywane na naszych profilarkach. Półki wykonywane są z blach stalowych ocynkowanych kształtowanych na naszych performerach.


Rodzaje wypełnień - Półki pełne metalowe

Półki wykonane z blachy ocynkowanej pozwalają na łatwe utrzymanie czystości regału. Każda półka może być wyposażona w trzy wzmocnienia podłużne.

Wzmocnienia zmniejszają podatność półki na skręcanie, zapewniając jednocześnie wytrzymałość i sztywność, co w praktyce przekłada się na uzyskanie dużych obciążeń.


Rodzaje wypełnień - Półki siatkowe metalowe

System regałowy może zostać wyposażony w półki siatkowe. Znajdują one zastosowanie szczególnie tam, gdzie w przypadku aktywacji systemu przeciwpożarowego (tryskaczy) konieczne jest uzyskanie penetracji niższych poziomów półkowych przez wodę.

Oczko siatki może mieć różną wielkość. Półki siatkowe mogą być wyposażone we wzmocnienia wzdłużne, które zwiększają ich nośność.


Rodzaje wypełnień - Półki z płyt wiórowych

Półki mogą być wykonane z płyt wiórowych lub OSB o grubości 18, 22 i 25 mm, z płyt surowych bądź jedno- lub dwustronnie laminowanych. Mogą być również wykonane z płyt o podwyższonej odporności ogniowej.


Rodzaje wypełnień - Belki poprzeczne

Belki poprzeczne są mocowane między belkami regału, łączącymi ramy, i umożliwiają wzmocnienie półek i podłóg podestów wykonanych z płyt wiórowych lub krat pomostowych.


Dodatkowe wyposażenie

Ochraniacze słupów

Ochraniają słup przed uderzeniami pochodzącymi od wózków lub towarów.

Panel siatkowy boczny i tylny

Panele siatkowe tylne i boczne. Zapobiegają wypadaniu towarów z półek równocześnie zapewniając widoczność towarów oraz lepszą wentylację.

Ogranicznik tylny

Zapobiega wypadaniu przedmiotów za regał magazynowy. Istnieje możliwość zamontowania do ogranicznika panelu siatkowego.

Separatory pionowe

Dzielą przestrzeń pionowo, tworząc mniejsze strefy składowania.

//]]>