Przenośniki i automatyka - Producent regałów magazynowych, automatyka i logistyka magazynowa, wyposażenie magazynów - Warszawa - WDX S.A.

Przenośniki i automatyka

 • Składowanie małych elementów – system magazynowy dla Phoenix Contact

  Składowanie małych elementów – system magazynowy dla Phoenix Contact

  Działająca od 1923 roku firma Phoenix Contact jest dostawcą rozwiązań z zakresu elektrotechniki i automatyki przemysłowej. Phoenix Contact to oferta obejmująca ponad 60 tysięcy produktów znajdujących zastosowanie w wielu branżach, m.in. energetycznej, motoryzacyjnej i transportowej. W Polsce oprócz przedstawicielstwa handlowego, firma posiada zakład produkcyjny zlokalizowany w Nowym Tomyślu oraz magazyn mieszczący się we Wrocławskim Parku Biznesu.

  Zobacz więcej
 • Regały wysokiego składowania i wózki Crown w magazynie dystrybucyjnym ASmet

  Regały wysokiego składowania i wózki Crown w magazynie dystrybucyjnym ASmet

  Na zlecenie wieloletniego Partnera, firmy ASmet, specjaliści WDX wyposażyli magazyn dystrybucyjny w system regałów wysokiego składowania obsługiwany przez wózki magazynowe marki Crown. Inwestycja została oddana do użytku na początku 2018 roku. Centrum Logistyczne ASmet obsługuje sieć punktów sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju. Każdego dnia do klientów firmy ASmet trafiają najwyższej jakości elementy złączne, odlewy aluminiowe oraz galwaniczne powłoki cynkowe. Specyfika procesu logistycznego warunkowała kluczowe parametry wdrożenia - zapewnienie łatwego dostępu do składowanych towarów podczas procesu kompletacji przy maksymalnym wykorzystaniu powierzchni magazynu.

  Zobacz więcej
 • Wielopoziomowa zabudowa magazynowa dla firmy Inter Cars S.A.

  Wielopoziomowa zabudowa magazynowa dla firmy Inter Cars S.A.

  Inter Cars S.A. to lider rynku dystrybucji części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma posiada 250 filii w kraju i 264 oddziały zagranicą. W 2013 roku powstał projekt, którego celem była budowa Centrum Logistycznego w Zakroczymiu.

  Zobacz więcej
 • Regały wysokiego składowania i wózki systemowe Crown dla firmy z branży logistyki kontraktowej

  Regały wysokiego składowania i wózki systemowe Crown dla firmy z branży logistyki kontraktowej

  Eksperci WDX zaprojektowali i wdrożyli kompleksowe rozwiązanie magazynowe dla Grupy Logistycznej Rybexim, firmy obecnej na rynku od 1998 roku, właściciela marki Reslogistic. Jako lider sektora logistyki magazynowej w Polsce południowo-wschodniej Reslogistic obsługuje wiele wymagających procesów, począwszy od logistyki produkcji, poprzez branżę e-commerce, magazynowanie i dostawy do sieci handlowych, kończąc na wysoko wyspecjalizowanych projektach automotive. Sposób zagospodarowanie przestrzeni magazynowej zaproponowany przez WDX opiera się na regałach wysokiego składowania oraz wózkach systemowych Crown.

  Zobacz więcej
 • Lancerto – centralny magazyn z antresolą i przenośnikiem

  Lancerto – centralny magazyn z antresolą i przenośnikiem

  Lancerto to polski producent męskiej odzieży formalnej. Nawiązując współpracę z WDX, celem firmy było znaczne podniesienie efektywności systemu składowania – maksymalizacja przestrzeni magazynowania, usprawnienie transportu towarów wewnątrz magazynu, a także integracja z systemem magazynowania, która motywowana była rozwojem sieci dystrybucji firmy w kanale tradycyjnym oraz e-commerce.

  Zobacz więcej
 • Smurfit Kappa – przenośniki do kartonu

  Smurfit Kappa – przenośniki do kartonu

  Eksperci WDX dla oddziału Smurfit Kappa Polska w Drezdenku zaprojektowali, wyprodukowali i wdrożyli system przenośników paletowych. Firma Smurfit Kappa Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Smurfit Kappa Group – europejskiego lidera w dziedzinie produkcji papieru, tektury i opakowań.

  Zobacz więcej
 • Firma z branży meblarskiej – wózek transferowy

  Firma z branży meblarskiej – wózek transferowy

  Na zlecenie klienta z branży meblarskiej eksperci Firmy WDX zaprojektowali i wdrożyli system transportu wewnętrznego płyt wiórowych, którego sercem są automatyczne wózki transferowe. Specyfika magazynowania towarów w branży meblarskiej wyniki przede wszystkim z wrażliwości przechowywanych produktów na wilgoć oraz zmiany temperatury.

  Zobacz więcej
 • CYKORIA – instalacja przenośnikowa do palet

  CYKORIA – instalacja przenośnikowa do palet

  Na zlecenie wieloletniego partnera, firmy Cykoria S.A., eksperci WDX wdrożyli magazynowy system transportowy. CYKORIA S.A. jest producentem koncentratów spożywczych, suszów warzyw i owoców, przypraw oraz mieszanek przyprawowych, a także suszu cykorii korzeniowej. Firma z siedzibą w Wierzchosławicach łączy ponad 130-letnią tradycję z nowoczesnością i sprawdzoną technologią oraz sprawnym zarządzaniem.

  Zobacz więcej
 • Przenośniki do paczek w firmie Rol-Ryż Gdynia

  Przenośniki do paczek w firmie Rol-Ryż Gdynia

  Firma Rol-ryż to zlokalizowany w gdyńskim porcie zakład, zajmujący się importem ziaren ryżu, jego obróbką, paczkowaniem oraz eksportem do sieci handlowych na terenie Europy.Rol-ryż to jeden z największych dostawców i importerów ryżu w Europie. Od początku współpracy z firmą Rol-ryż realizowaliśmy spójną strategię logistyczną. Magazyn firmy został wyposażony w system składowania i transportu wewnętrznego towaru oparty na systemie przenośnikowym.

  Zobacz więcej
 • Przenośniki taśmowe w cukrowni Środa Wielkopolska

  Przenośniki taśmowe w cukrowni Środa Wielkopolska

  Współpraca WDX S.A. z firmą Pfeifer&Langen, właścicielem marki DIAMANT, rozpoczęła się w 2004 roku. Od tego czasu dostarczyliśmy do cukrowni w Glinojecku, Gostyniu oraz Środzie Wielkopolskiej przenośniki taśmowe do materiałów sypkich; do cukru, wysłodków oraz do krajanki buraczanej. Cukrownia w Środzie Wielkopolskiej pełni rolę głównego centrum logistycznego spółki.

  Zobacz więcej
 • Automatyczny transport palet między piętrami

  Automatyczny transport palet między piętrami

  W ramach najnowszej realizacji WDX S.A. na zlecenie firmy zajmującej się produkcją wyrobów metalowych wykonany został projekt automatyzacji dopasowany do specyfiki przedsiębiorstwa i wymagań, jakie stawiała kubatura hali produkcyjnej wraz z obszarem magazynowym. Projekt, wykonanie oraz wdrożenie zostały zlecone w związku ze znaczną rozbudową zakładu. Z uwagi na ukształtowanie terenu, hala została dobudowana na skarpie. Dysproporcje wysokości między częścią produkcyjna, a magazynową osiągnęły 2.8m. W celu usprawnienia logistyki wewnętrznej został wykonany projekt automatyzacji magazynu, który w szybki i ekonomiczny sposób połączył transport materiałów pomiędzy piętrami 0-1.

  Zobacz więcej
 • O 80% wydajniejsza kompletacja w magazynie dystrybucyjnym KRM

  O 80% wydajniejsza kompletacja w magazynie dystrybucyjnym KRM

  Zlokalizowane w Warszawie centrum dystrybucyjne firmy KRM obsługuje europejską sieć sklepów obuwia marki ECCO. Magazyn o powierzchni 9 tys. m2 pomieścić może 17 tys. miejsc paletowych. Zobacz, jak funkcjonuje centrum dystrybucyjne po wdrożeniu nowych rozwiązań magazynowych! We współpracy z ekspertami WDX w ramach realizacji wdrożono następujące rozwiązania magazynowe: 3 poziomowy podest roboczy, którego konstrukcja oparta jest o paletowe regały wysokiego składowania MRK, specjalne windy do paczek umożliwiające migrację artykułów z wyższych pięter antresoli na poziom 0 oraz system automatycznego transportu przenośnikowego.

  Zobacz więcej
 • WDX - transport palet na wysokości 6 metrów

  WDX – transport palet na wysokości 6 metrów

  Eksperci WDX zaprojektowali i wdrożyli system magazynowy dla firmy Sanden Manufacturing Poland. Sanden Holdings Corporation to wiodący światowy producent kompresorów do klimatyzacji samochodowych. Rocznie w Polkowicach produkowane jest około 3 miliony kompresorów, dostarczanych do europejskich montowni największych producentów samochodów.

  Zobacz więcej