PRZENOŚNIKI TAŚMOWE W CUKROWNI ŚRODA WIELKOPOLSKA

AUTOMATYCZNY TRANSPORT PALET MIĘDZY PIĘTRAMI
9 maja 2018
PRZENOŚNIKI DO PACZEK W FIRMIE ROL-RYŻ GDYNIA
9 maja 2018

Współpraca WDX S.A. z firmą Pfeifer&Langen, właścicielem marki DIAMANT, rozpoczęła się w 2004 roku. Od tej pory dostarczyliśmy do cukrowni Glinojeck, Gostyń oraz Środa Wielkopolska przenośniki taśmowe do cukru, do wysłodków oraz do krajanki buraczanej. Cukrownia w Środzie Wielkopolskiej jest jednym z czterech zakładów produkcyjnych spółki w Polsce i pełni rolę głównego centrum logistycznego.

WDX S.A. był odpowiedzialny za wykonanie i wdrożenie systemu transportu materiałów sypkich w nowo wybudowanym silosie, który dołączył do istniejących już budynków w kompleksie produkcyjnym. Silos może pomieścić 40 tys. ton cukru i wyposażony jest w nowoczesne urządzenia do składowania i transportu. Priorytetem w jego budowie było utrzymanie bezpieczeństwa, dostępności i jakości produkowanego cukru.

Cukier w silosie transportowany jest automatycznie za pomocą przenośników o łącznej długości 268,5 m. Układ składa się z przenośników taśmowych nieckowych standardowych, które łączą część fabryczną cukrowni z magazynową. Jedna linia transportuje świeżo wyprodukowany cukier z pakowni, w której odbywa się segregacja, do silosu. Drugi wykorzystywany jest do wyładowywania cukru z silosu i transportu na odpowiednie linie pakujące, gdzie następnie przetwarzany jest w zależności od potrzeb rynku. W komorze podsilosowej dodatkowo zastosowano przenośniki taśmowe przejezdne, które służą głównie do opróżniania silosu w ostatniej fazie rozładunku. Współpraca obejmowała również dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń.

Przenośniki spełniają surowe normy obowiązujące w przemyśle spożywczym. Taśma oraz inne elementy, mające kontakt z produktem posiadają atest spożywczy, a osprzęt elektryczny zastosowany w przenośnikach atest ATEX. Ponadto przenośniki są przystosowane do pracy w dużym zapyleniu.

//]]>