Firma z branży meblarskiej – wózek transferowy - Producent regałów magazynowych, automatyka i logistyka magazynowa, wyposażenie magazynów - Warszawa - WDX S.A.

Firma z branży meblarskiej – wózek transferowy

Firma z branży meblarskiej – wózek transferowy
Smurfit Kappa – przenośniki do kartonu
9 maja 2018
Firma z branży meblarskiej – wózek transferowy
CYKORIA – instalacja przenośnikowa do palet
9 maja 2018
Automatyczne wózki transferowe dla firmy z branży meblarskiej.

Na zlecenie klienta z branży meblarskiej eksperci Firmy WDX zaprojektowali i wdrożyli system transportu wewnętrznego płyt wiórowych, którego sercem są automatyczne wózki transferowe. Specyfika magazynowania towarów w branży meblarskiej wyniki przede wszystkim z wrażliwości przechowywanych produktów na wilgoć oraz zmiany temperatury.

Stosy płyt wiórowych o wadze do 1 tony umieszczane są na podkładach. Po wyjściu z pras odbierane są przez wózki transferowe. Następnie wprowadzane są na linie buforowe i przechowywane przez około 8 godzin w celu doschnięcia.Kolejny układ wózków przekazuje podkłady przez śluzy przeciwpożarowe do bufora przedprodukcyjnego, który tworzy kolejki podkładów do dalszej obróbki. Po odbiorze przez produkcję, puste podkłady wracają systemem przenośników rolkowych do ponownego wykorzystania. W ramach instalacji, wdrożony został system transportu przenośnikowego, automatyczne wózki, system sterowania MFC oraz sterowania i automatyki. Na każdym z wózków znajdują się dwa przenośniki rolkowe o nośności ponad 1000 kg każdy, napędzane w obie strony.

Dodatkowo, instalacja optycznej transmisji danych, skanerów, oraz dalmierzy zapewniła odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Innowacyjność projektu polega również na zastosowaniu technologii RFID (ang.Radio-frequency identification). Łącznie w układzie zastosowano ponad 1500 metrów przenośników.