EWAX – Regały magazynowe w systemie wielopoziomowym - Producent regałów magazynowych, automatyka i logistyka magazynowa, wyposażenie magazynów - Warszawa - WDX S.A.

EWAX – Regały magazynowe w systemie wielopoziomowym

EWAX – Regały magazynowe w systemie wielopoziomowym
Lancerto – centralny magazyn z antresolą i przenośnikiem
9 maja 2018
EWAX – Regały magazynowe w systemie wielopoziomowym
Smurfit Kappa – przenośniki do kartonu
9 maja 2018

Ewax to firma z dwudziestoletnim doświadczeniem zajmująca się importem artykułów dekoracyjnych. W swojej ofercie posiadają artykuły wyposażenia wnętrz i ogrodów, w tym m.in.: porcelanę, ceramikę, tekstylia, lustra, obrazy i meble. WDX S.A. w 2014 roku zakończył montaż podestu obsługowego jednopoziomowego zbudowanego na konstrukcji regałów z pół-kamina na połowie powierzchni nowej hali firmy.

Dodatkowo do systemu regałowego dołożony został podest niezależnej konstrukcji (z dużym rozstawem słupów pod podestem) pozwalający na swobodną pracę kompletacyjną. Dzięki temu rozwiązaniu, klient zyskał łącznie około 870 m2 dodatkowej powierzchni na półkach oraz około 120 m2 wolnej przestrzeni na piętrze. Ciekawym rozwiązaniem w tej realizacji jest dwuwarstwowa podłoga na piętrze, której górna warstwa jest wykonana z wytrzymałej trudnościeralnej czarnej sklejki. Taka sklejka zdecydowanie mniej się kurzy podczas eksploatacji w porównaniu do zwykłych płyt wiórowych i można ją myć, ponieważ ma wysoką odporność na wilgoć. Zrealizowany projekt przez WDX S.A. sprawił, że magazyn firmy EWAX Sp. j. zyskał dodatkową przestrzeń magazynową oraz poprawił właściwości związane z procesem kompletacji zamówień.