CYKORIA – instalacja przenośnikowa do palet - Producent regałów magazynowych, automatyka i logistyka magazynowa, wyposażenie magazynów - Warszawa - WDX S.A.

CYKORIA – instalacja przenośnikowa do palet

CYKORIA – instalacja przenośnikowa do palet
Firma z branży meblarskiej – wózek transferowy
9 maja 2018
CYKORIA – instalacja przenośnikowa do palet
Przenośniki do paczek w firmie Rol-Ryż Gdynia
9 maja 2018
System przenośników paletowych usprawniający transport pomiędzy produkcją i magazynem dla Cykoria S.A.

Na zlecenie wieloletniego partnera, firmy Cykoria S.A., eksperci WDX wdrożyli magazynowy system transportowy. CYKORIA S.A. jest producentem koncentratów spożywczych, suszów warzyw i owoców, przypraw oraz mieszanek przyprawowych, a także suszu cykorii korzeniowej. Firma z siedzibą w Wierzchosławicach łączy ponad 130-letnią tradycję z nowoczesnością i sprawdzoną technologią oraz sprawnym zarządzaniem.

Logistyka magazynowa dla branży spożywczej różni się od rozwiązań innych segmentów rynku. Aby procesy wewnątrz hali przebiegały sprawnie często zdarza się, że konieczne jest wyodrębnienie w ramach budynku takich przestrzeni jak chłodnia czy mroźnia lub stref ze stale kontrolowaną temperaturą. W firmie Cykoria S.A. zaimplementowano system przenośników paletowych usprawniający transport pomiędzy produkcją i magazynem. Metoda ta pozwala transportować towar z produkcji do magazynu bez użycia tradycyjnych urządzeń transportowych, które wymagają obsługi człowieka.

W skład systemu wchodzą: moduły załadunkowe palet, moduły rozładunkowe palet, obrotnice, windy oraz przenośniki rolkowe napędzane. Załadunek przebiega przy pomocy wózków widłowych. Po odłożeniu ładunku przez operatora układ automatycznie rozpoczyna transport. Moduł załadowczy wyposażony jest w hydrauliczny napęd unoszenia a podniesienie towaru do wysokości 60 cm, załadunek trwa 15 sekund. Dalej znajduje się główny element instalacji – przenośniki napędzane rolkowe o łącznej długości 241 metrów, z czego 188 metrów jest umiejscowione w estakadzie transportowej. Po drodze system przenośników musi pokonać również różnicę wysokości, podnosząc towar na paletach z poziomu hali produkcyjnej na poziom estakady, a następnie opuszczając towar w magazynie. Do tego celu służy system trzech automatycznych wind do palet. W efekcie powyższej modernizacji klient zyskał zautomatyzowane rozwiązanie gospodarki magazynowej dostosowane do specyfikacji przedsiębiorstwa, który pozwala na optymalizację procesów związanych ze składowaniem, przygotowaniem oraz wysyłką towarów oraz podnosi wydajność pracy.