O firmie - WDX

O firmie

Dlaczego kompleksowe usługi logistyczne i magazynowe z WDX

Celem nadrzędnym spółki jest „stworzenie idealnego rozwiązania magazynowego pod każdym względem i na każdym etapie”.

Inwestycja w magazyn opiera się na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej jego przestrzeni. W zależności od wybranych opcji, każdy systemy składowania można udoskonalać np. wprowadzając dodatkową automatykę działania czy integrując je z systemem WMS. Dlatego właśnie zawsze doradzamy klientom współpracę już na etapie projektowania powierzchni magazynowych. Współpraca z naszymi specjalistami w zakresie regałów magazynowych pozwala uniknąć wielu problemów, kosztów oraz daje możliwość maksymalnej optymalizacji rozwiązań - im większa powierzchnia, tym więcej zyskujemy.

WDX S.A. posiada własne biuro projektowe i nowoczesny zakład produkcyjny systemów transportu bliskiego o powierzchni 20 503 m2 i mocach produkcyjnych wynoszących 30 000 ton stali rocznie. WDX S.A. działa zgodnie z systemem jakości potwierdzonym międzynarodowym certyfikatem jakości ISO 9001:2008, przyznanym przez niezależną firmę TÜV CERT, jedną z wiodących, światowych instytucji certyfikujących. Certyfikat potwierdza wysoką jakość, skuteczność i powtarzalność procesów operacyjnych WDX S.A. i jest gwarancją jakości produktów i usług.

Firma WDX zapewni Ci najbardziej nowoczesne i niezawodne rozwiązania z zakresu systemów regałowych, przenośników oraz wózków widłowych. WDX to:

  • Kompleksowe projekty
  • Optymalizacja Procesów Magazynowych
  • Dobór sprzętu i urządzeń
  • Bezpieczeństwo pracy
  • Organizacja czasu pracy
  • Redukcja kosztów.
O firmie

Dlaczego magazyn z WDX

WDX S.A. jest spółką z ponad 25-letnim doświadczeniem w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, składowania i projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym. W sierpniu 2015 firma zmieniła nazwę z Wandalex S.A. na WDX S.A.

WDX S.A. posiada własne biuro projektowe i nowoczesny zakład produkcyjny systemów transportu bliskiego o powierzchni 20 503 m2 i mocach produkcyjnych wynoszących 30 000 ton stali rocznie. WDX S.A. działa zgodnie z systemem jakości potwierdzonym międzynarodowym certyfikatem jakości ISO 9001:2008, przyznanym przez niezależną firmę TÜV CERT, jedną z wiodących, światowych instytucji certyfikujących.

Certyfikat potwierdza wysoką jakość, skuteczność i powtarzalność procesów operacyjnych WDX S.A. i jest gwarancją jakości produktów i usług.

Dlaczego Firma WDX:

8000000

Instalacje naszych regałów dały 8 000 000 miejsc paletowych.
30000

Moc produkcyjna naszej fabryki wynosi 30 000 ton stali rocznie.
10000

Zrealizowaliśmy 10.000 instalacji regałów magazynowych.
4000

Systematycznie serwisujemy ponad 4000 wózków widłowych.
3400

Dostarczone przez nas wózki widłowe pracują na potrzeby 3400 przedsiębiorstw.

300

Zatrudniamy ponad 300 pracowników.
62

Posiadamy 62 mobilne oddziały serwisowe.
18

Od 18 lat funkcjonuje nasza fabryka regałów i przenośników.
6

Posiadamy 6 oddziałów w całej Polsce.
1

Jeden partner, którego Państwo szukacie.
O firmie

Dlaczego przenośniki i regały magazynowe WDX

Wieloletnie doświadczenie WDX S.A., a także ogromny potencjał produkcyjny, pozwalają nam na realizację kompleksowych rozwiązań systemowych oraz tworzenie nowoczesnych i w pełni zautomatyzowanych magazynów pracujących.

Przenośniki umożliwiają płynną migrację towaru w obrębie magazynu. Przy ich wykorzystaniu może ona zostać zupełnie zmechanizowana, co wpływa na tempo składowania towarów. Dodatkowo, przy wykorzystaniu odpowiedniego napędu oraz materiału konstrukcyjnego możemy uzyskać przenośnik o różnym stopniu nośności, dzięki czemu możliwy jest transport ładunków o różnej wadze i gabarytach. Z uwagi na szybki montaż oraz szeroki wybór elementów dodatkowych możliwe jest stałe poszerzanie oraz dopasowywanie linii transportowej do wymogów magazynu.

W zależności od funkcji magazynu możliwe jest doposażenie systemu przenośnikowego w dodatkowe urządzenia takie, jak bandy zabezpieczające towar przed upadkiem z linii, ograniczniki, owijarki czy separatory (odbojniki lub stoły rolkowe), które w korelacji z systemem weryfikacji towarów umożliwiają ich segmentację.

WDX S.A. To nie tylko producent przenośników – projektujemy kompletne rozwiązania transportu magazynowego. Tworzymy zarówno systemy transportu produktów na paletach, jak i produktów magazynowanych w pudełkach. Linie transportowe mogą być liniami napędzanymi lub liniami grawitacyjnymi.

Nagrody i wyróźnienia:

Wybrani klienci