PL

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK – relacja

15.10.2012 /

W czwartek zakończyły się dedykowane branży opakowaniowej i logistycznej targi Taropak. Są to największe branżowe targi w tej części Europy, które przyciągają światowych liderów i setki firm z całego świata. Na przestrzeni ponad 30 000 m. kw. znajdowały się stanowiska niemal 600 firm z blisko 30 krajów. Obecne były m.in. firmy z: Belgii, Chin, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Izraela, Korei Południowej, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Serbii, Szwajcarii, Turcji, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch.

Tegoroczna edycja Taropaka była wyjątkowa dla Wandalexu, ponieważ obchodziliśmy dwudziestolecie naszej działalności w branży logistyki wewnątrzmagazynowej. Aby uczcić naszą okrągłą rocznicę działalności zaprezentowaliśmy na targach niemal pełną ofertę produktową wzbogaconą o roboty do paletyzacji – PalBox oraz wózki widłowe do przesuwania palet w obrębie regałów wjezdnych – RadioShuttle.

Tradycyjnie wzięliśmy również udział w cyklicznie organizowanym na targach wyścigu wózków widłowych SztaplarShow. Uczestnicy rajdu ścigali się korzystając z urządzeń na co dzień pracujących w magazynach. Konkurencja obejmowała m.in.: układanie i zdejmowanie palet z regałów, skanowanie kodów kreskowych umieszczonych na ładunkach, a także zadania wymagające od operatorów sporej precyzji, takie jak przebicie balonika gwoździem umieszczonym na końcu palet albo strącenie dwóch oznaczonych kręgli, czy wreszcie przejazd po tarce ze znajdującym się na widłach pojemnikiem, który był wypełniony wodą.

Operatorzy Wandalex zajęli w zawodach drugie miejsce w kategorii udźwigu wózków widłowych 1,5 i po 2,5 t oraz trzecie miejsce w kategorii udźwigu do 2,5 t.

Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom targów za odwiedzenie naszego stoiska. Zapraszamy również do obejrzenia naszych zdjęć z targów, umieszczonych w galerii.

Zamknij